Leśne warsztaty

Leśne warsztaty

Przyjaciele Lasu

Las kojarzy nam się z zielenią, ciszą i spokojem. Wybieramy się do niego na spacer, rowerową wycieczkę lub piknik. Jednak jest to także dom naszych dzikich braci mniejszych, które dzieci poznają na zajęciach.

Od wiewiórki Basi dowiedzą się jak rozpoznać i do kogo należą pozostawione na ziemi ślady zwierząt, czym jest poszycie leśne i jak je rozróżnić, a także jak powinniśmy się zachowywać w lesie.

Cząstka lasu przywędruje na nasze zajęcia nie tylko w teorii ale również w doznaniach sensorycznych. Dzieci będą miały okazję dotknąć, powąchać i usłyszeć las…

Zwieńczeniem zajęć będzie mini konkurs wiedzy o lesie, a także poznanie tajników, podstaw techniki zdobienia decoupage i samodzielne wykonanie tą metodą obrazu na plastrze drewna, który na zakończenie dzieci zabiorą ze sobą do domu wraz z dyplomem.

Zajęcia leśne mają na celu nie tylko edukować, chcemy obudzić w dzieciach wrażliwość do zwierząt, natury i sztuki. Jesteśmy pewne, że po takich zajęciach bystre oczy maluchów wypatrzą na wspólnych rodzinnych wycieczkach do lasu nie jedną ciekawą rzecz lub istotę, która umknie dorosłemu. A zajęcia plastyczne pobudzą do tworzenia wspaniałych prac, które będą nie tylko ozdobą ale i dumą naszych pociech.Skip to content