Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasze Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Internet – ile przynosi korzyści  ale też jakie może wyrządzić szkody kiedy korzystamy z niego nieumiejętnie. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Konstruowaliśmy gry i zadania przy użyciu narzędzi TiK (ozoboty, Genibota, maty do kodowania oraz tablica interaktywna) dzięki, którym dzieci mogły poznać zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu. Na koniec dzieci  ozdabiały swoje karty z zasadami bezpiecznego korzystania z  Internetu aby móc je zabrać do domu przekazać tą wiedze swoim rodzicom   🌍🌐📱📠📟🖥️🌐🌍Skip to content