Pasowanie na Przedszkolaka 2020/2021

Pasowanie na Przedszkolaka 2020/2021

Dzień 17 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.
Uroczystość rozpoczął występ dzieci. Przedszkolaki poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „… nie chcą leniuchować, chcą bawić się i pracować…”.
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swoim paniom oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.
Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem przyjęcia w poczet przedszkolaków Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jarosławiu było dotknięcie kredką ramienia dziecka przez panią dyrektor Renatę Szramik. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i medal. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.Skip to content